Jak mám užívat bylinné kapky?

Obecně platí: 1 - 3 x denně 10 - 30 kapek; v akutních případech maximální dávka, v chronických případech začínáme od minima.

Příklad: máte k užívání 5 tinktur (jablečník, rehmanie, bříza, ženšen, rhodiola), 2 x denně 25 kapek. Ráno do lžičky nakapete z jedné lahvičky (jablečník) 5 kapek, z druhé lahvičky (rehmanie) 5 kapek, z třetí (bříza) 5 kapek, atd. Celkem tedy máte v lžičce 25 kapek. To samé zopakujete odpoledne - ve lžičce bude celkem 25 kapek obsahující 5 druhů bylin.

Jaká jsou pravidla pro používání bylinných kapek a čajů?

  • Lahvičky před použitím vždy protřepejte (cca 20x). Účinnost přípravku se tak zvýší.
  • Nepoužívejte kovové nádobí, použijte plastovou lžičku.
  • Přípravky užívejte 20 - 30 minut před jídlem nebo 20 - 30 minut po jídle.
  • Vždy po třech týdnech užívání udělejte 1 týden pauzu, protože tělo si postupně na podávání jakéhokoliv přípravku zvykne. Pauzou zachováme jeho účinnost.
  • Při regeneraci zvyšte příjem tekutin - zejména kvalitní čisté vody bez CO2, aby se toxiny mohly lépe rozpouštět a odplavovat.

Co znamená dočasné zhoršení?

Při aktivaci ochranného systému těla nastává někdy přechodné zhoršení nemoci. Jedná se o pozitivní regenerační efekt a svědčí o účinnosti detoxikace a regenerace. Snižte dávkování, ale užívání preparátu nepřerušujte.

Jak mám užívat Triton, cordyceps, reishi?

1 dávka je maximálně 1 odměrka (2g) = rovná čajová lžička. Nasypte biomasu do vlažné (nebo teplé) vody a rozmíchejte. Možné je i přidat do džusu. Užívejte nejlépe mimo jídla, ale je možné i těsně před nebo po jídle. Cordyceps neužívejte večer - mohlo by se vám hůře usínat.

Jak mám užívat bylinný čaj?

Nasypte 1 - 2 lžičky na 1/4 litr do varného skla, zalijte vařicí vodou, vařte 3 minuty, slijte. Popíjejte mimo jídla, nejméně 20 minut před nebo po jídle.

Jak mám užívat ostropestřecový olej?

Začínejte ostropestřec užívat opatrně, pouze s 1/4 lžičky a dávku postupně zvyšujte - maximální denní dávka je 1 lžička! Olej uchovávejte v lednici.

Jsou bylinné kapky vhodné pro děti?

Ano, kapky jsou vhodné i pro děti - líh je univerzální a nepřekonaná přírodní konzervační látka. Pár kapek extraktu o koncentraci lihu 22,5 % nikomu neuškodí. Naopak může posílit organismus natolik, že se sám dokáže zregenerovat. Případně dávkujte do horké vody aby se líh odpařil.

Jsou kapky vhodné pro kojící a těhotné?

V těhotenství a v době kojení neužívejte žádné přípravky (mají silné detoxikační vlastnosti).

Mohu vysadit léky od lékaře?

Pokud užíváte léky předepsané lékařem, nikdy je bez jeho souhlasu nevysazujte. On sám podle zlepšení vašeho stavu určí, jaké léky a v jakých dávkách jsou pro vás vhodné, nebo zda již léky nepotřebujete. Užívání doplňku stravy nenahrazuje klasickou léčbu u lékaře.