Akupresura

Je to velice stará metoda léčení organismu. Spočívá v stlačování akupresurních bodů, které se nacházejí na akupunkturních drahách - meridiánech, ve kterých proudí energie čchi a jsou spojeny s orgány v těle. Tím dochází k ovlivnění a léčení orgánů, které jsou s nimi spojeny.

Aurikuloterapie

Na uchu existují tzv. reflexní body, které odpovídají jednotlivým orgánům těla. Postižení orgánu se projeví bolestivostí a změnou elektrické vodivosti kůže ucha v bodě odpovídajícímu danému orgánu, což lze použít jak k diagnostice, tak při léčbě. Terapie může být provedena masáží bodu, presurou, nalepením semínek, elektrostimulací, nebo laserovou stimulací.

Moxování

Je metoda, kdy ovlivňujeme akupunkturní body teplem - nahříváme body moxovacími tyčinkami. Jedná se o velmi příjemnou formu ošetření akupunkturních bodů.

Baňkování

Základem "baňkování" je přikládání baněk k pokožce a vytvoření přiměřeného podtlaku. V místě aplikace dochází k výraznému prokrvení. Nejžádanější účinek baňkování je výrazné uvolnění svalů a blokád, odstranění bolesti, odkyselení a detoxikace organismu, podpora imunity, stimulace akupunkturních bodů a působení na vnitřní orgány.

Nemusíte se bát pocitu vyčerpání po ošetření, ne vždy je potřeba vytvořit silný podtlak, kdy zůstávají stopy na těle, většinou používám velmi jemné nasátí kůže baňkou. Pravda je, že se jedná o velmi přijemnou proceduru.

Fytoterapie - bylinná léčba

Bylinnou léčbou dosahujeme vyrovnávání energetických i fyzických dysbalancí, detoxikujeme tělo a dodáváme mu nesyntetické vitamíny a minerály. Bylinky nemají vedlejší účinky a nezatěžují játra.

Tuina

Tuina je léčebná masáž, která využívá, stejně jako akupunktura, systém akupunkturních drah a bodů. Stimulace se provádí dlaní, prsty či lokty za účelem obnovení toku qi v drahách.  Protože kde je stagnace qi, tam je bolest.

Využívá se hlavně pro potřeby celkového ovlivnění pohybového aparátu - svalů, šlach, kloubů. Tuina masáže se liší od "běžných" masáží zejména prací se systémem drah a akupunkturních bodů.

Dietetika

Dietetika je důležitá, protože stravou každý den a několikrát denně ovlivňujeme rovnováhu organizmu. Nesprávnou stravou lze hodně uškodit ale na druhou stranu pouhou úpravou jídelníčku by vlastní léčba trvala dlouho. Poznámky k jídelníčku jsou součástí každé konzultace, u některých diagnóz mají pouze okrajový význam, jindy jsou stěžejní.

Cvičení

Staré čínské přísloví praví, že "proudící voda nikdy nezatuchne". Pokud začnete zprůchodňovat svůj energetický systém cvičením, např. jógou, čchikungem, cesta ke zdraví je o to rychlejší. Cvičení se pozitivně odráží na fyzickém i psychickém stavu člověka. Úroveň qi v těle se zvedá, bloky se rozpouští a qi volně plyne.

Klid mysli

Podle TCM je Hlavní příčinou nemocí (90%) je psychické rozpoložení (emoce, myšlenky, náš charakter) podle zásady “psychika ovlivňuje energii, energie ovlivňuje hmotu - fyzické tělo”.

Přečtěte si o iridologii.